Заходи запобігання та протидії домашнього насильства: український досвід в міжнародному контексті

Автор(и)

  • O. Старчук

DOI:

https://doi.org/10.32782/2409-4544/2019-2/16

Ключові слова:

насильство в сім'ї, профілактика, протидія, міжнародний досвід

Анотація

Наукова стаття присвячена комплексному дослідженню вітчизняного досвіду запобігання та протидії насильству в сім'ї в міжнародному контексті з метою виробництва заходів його подолання. Зазначено на необхідності запозичення позитивного міжнародного досвіду боротьби з цим негативним світовим явищем і здійснення таких заходів: аналіз відповідності національного законодавства в сфері профілактики та протидії насильству в сім'ї міжнародним стандартам; прийняття державних стандартів у сфері боротьби з насильством в сім'ї; активізація підтримки роботи «гарячих ліній», вдосконалення функціонування притулків та центрів допомоги жінкам, які стали жертвами насильства в сім'ї; здійснення коригувальних програм для осіб, які вчинили насильство в сім'ї через підготовку кадрів для такої роботи і залучення громадських організацій; розробка і реалізація навчальних програм з формування ненасильницьких моделей поведінки серед дітей і молоді навчальних закладів усіх рівнів акредитації. Основною проблемою у сферi попередження домашнього насильства залишається вiдсутнiсть дiєвої системи перенаправлення та спiльних дiй у випадку виявлення факту насильства щодо жiнки або чоловiка представниками структурного пiдроздiлу, вiдповiдального за реалiзацiю державної полiтики щодо попередження домашнього насильства, служби у справах дiтей, центру соцiальних служб для сiм’ї. Мiнiстерство юстицiї в Українi пропонує запровадження «сiмейних радникiв», діяльність яких повинна бути спрямована на забезпечення захисту прав громадян у сферi сiмейного права, в тому числі і тих, хто стали жертвами домашнього насильства.

Посилання

Шіфер Хіларі. Посібник для парламентарів щодо застосування Конвенції Ради Європи про запобігання насильству стосовно жінок і домашньому насильству та боротьбу із цими явищами (Стамбульська Конвенція) / Х. Шіфер [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://websitepace.net/documents/19879/730532/HandbookParliamentarians_UA.pdf/9d0d9152-0bd5-406b-90f0-a220414b60a0.

Про запобiгання та протидiю домашньому насильству: Закон України вiд 7 грудня 2017 р. із змінами та доп. // Вiдом. Верх. Ради України. – 2018. – № 5. – Ст. 35.

Про органи і служби у справах дітей та спеціальні установи для дітей: Закон України вiд 24 січня 1995 р. із змінами та доп. // Вiдом. Верх. Ради України. – 1995. – № 6. – Ст. 35.

Харламов В. С. Институт охранного ордера в зарубежном законодательстве как инструмент защиты личности от внутрисемейного насилия / В. С. Харламов // Криминология: вчера, сегодня, завтра. – 2014. – № 1. – С. 34-40.

Исмуханова Г. Обзор международного опыта по профилактике насилля и жестокого обращения в отношении детей и семей врамках программы «Равенство перед законом: доступ к правосудию Центральной Азии» / Г. Исмуханова [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://www.balakkk.kz/sites/default/files/upload/files/B0.pdf.

Domestic violence and abuse: new definition / Home Office. Published 26 March 2013. // [Electronic Resource]. – Mode of access: https://www.gov.uk/domestic-violence-and-abuse/

Зайфферт Фриц. Борьба с насилием в социальной среде – «домашнее насилие» и защита жертвы / Ф.Зайфферт. – Ainring: BPFI, 2013. – 30 с.

Шарапов Р. Д. Физическое насилие в уголовном праве / Р. Д. Шарапов. – Санкт-Петербург: Юридический центр Пресс, 2001. – 298 c.

Мiжнародний досвiд попередження та протидiї домашньому насильству: монографiя / А. О. Галай, В. О. Галай, Л. О. Головко, В. В. Муранова та iн.; за заг. ред. А. О. Галая. – К.: КНТ, 2014. – 160 с.

Йосифович Д. I. Попередження насильства в сiм’ї: досвiд Республiки Польща / Д. І. Йосифович // Науковий вiсник Львiвського державного унiверситету внутрiшнiх справ. – 2012. – № 3. – С. 384–391.

##submission.downloads##

Опубліковано

2018-06-27

Як цитувати

Старчук O. (2018). Заходи запобігання та протидії домашнього насильства: український досвід в міжнародному контексті. Історико-правовий часопис, 14(2), 89-94. https://doi.org/10.32782/2409-4544/2019-2/16

Номер

Розділ

РОЗДІЛ 3. АКТУАЛЬНІ ПРОБЛЕМИ ЦИВІЛІСТИКИ